Magyar-román - két érdekbarát
Keblére ölelné Magyarország az illiberális állam felé kacsingató Romániát, amelynek kormánya egyszerre bírálja Brüsszelt, és készül a januárban kezdődő soros EU-elnöki tisztére.
Keblére ölelné Magyarország az illiberális állam felé kacsingató Romániát, amelynek kormánya egyszerre bírálja Brüsszelt, és készül a januárban kezdődő soros EU-elnöki tisztére.
Szijjártó Péter szerint jelentősek a Dél-Dunántúl munkaerő-tartalékai, a Baranya megyében működő ipari termelő cégek viszont már most egymástól csábítják át a munkavállalókat. Akkor most lesz elég magyar dolgozója a Hanonnak, vagy ukrán vendégmunkásokkal kell feltölteni a pozíciókat?
A dél-koreai tulajdonú, autóalkatrész-gyártó Hanon Systems Hungary Kft. összesen 36,7 milliárd forint új beruházást hoz Székesfehérvárra, Pécsre és Rétságra – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.
Közben a CEU hallgatói is azt kérik Orbántól, hagyják békén az egyetemet. Ugyanis egymást biztatják, hogy írjanak levelet a kormányfőnek, hátha ezzel sikerül valamit elérniük a kormánynál.
A külügyminiszter szerint a minszki négyek tudják megoldani a mostani konfliktust, de Magyarország külön odafigyel a kárpátaljai magyarokra.
A reakció sebessége a diplomáciában mindig egyenesen arányos egy ügy jelentőségével. Ilyen szempontból úgy tűnik, a magyar kormány ingerküszöbét nem érte el az ukrán–orosz konfliktus, de Szijjártó Péter legalább biztató szavakkal említette az észak-rajna–vesztfáliai gazdasági lehetőségeinket. Update: elkészült időközben a magyar reakció.
A külgazdasági és külügyminiszter Németországban járt, rögtön el is mondta a sajtónak, milyen jó, hogy a jelenlegi 250 óráról 400 órára növelhetik az egy évben elrendelhető túlórák számát.
Nyilvánosságra került egy ellenőrzött lista, amit a külképviseletek protokoll-főosztályainak küldenek el Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter látogatásai előtt.
A kormány már több Európán kívüli egyetem magyarországi működéséről írt alá megállapodást a felsőoktatási törvénynek megfelelően, egyedül a CEU körül folyik a hisztériakeltés, mert a "Soros-egyetem" abban érdekelt - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium szombaton az MTI-vel.
Így reagált a külügyminiszter az egyetem rektorának levelére.
Szijjártó Péter külügyminiszter a héten azt mondta, nem látják bizonyítottnak a CEU amerikai működését. Erre reagált most Michael Ignatieff rektor.
Három határt kellett átlépnie Nikola Gruevszki volt macedón kormányfőnek, hogy Magyarországra jusson, és mindhárom esetben teljesen szabályosan tette ezt – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
A külügyminiszter szerint a világgazdasági, világpolitikai változások miatt egy teljesen új világrend jött létre.
Nem látják bizonyítottnak az egyetem amerikai működését.
A Szijjártó Péter vezette külügy kivizsgálta, és azonnal elbocsátották a negyedmillió eurós Aston Martinnal száguldozó volt bécsi nagykövetet.
A beszélgetést a macedón fél kezdeményezte.
Elmondása szerint a macedón külügybe bekéretett magyar nagykövet sem mondott semmit Szkopjéban.
Eközben a macedón rendőrség is megerősítette: tényleg Budapesten van a jogerősen elítélt kormányfő.
A Magyar Közlönyben megjelent rendelet értelmében Szijjártó Péternek meg kell kezdenie a tárgyalásokat a tulajdonosi körrel.